Başkan Bucak, hedeflerini anlattı

Zirkan Zırki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan Bucak, derneği çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bucak, en kısa zamanda ülke genelinde şubeler açacaklarını belirtti.

Başkan Bucak, hedeflerini anlattı

 

Zirkan Zırki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan Bucak, çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel Başkan İrfan Bucak, yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz gibi Zirkan Zırki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğimizi kurmuştuk. Bu derneği kurmamızın amacı, başta Seyyit Şeyh Hasan Zeraki’nin ismini yaşatmak ve dünyanın birçok yerine yayılan Zirkan Zırki Aşireti’ne mensup akrabalarımızı bir araya getirmektir. Gerek kaynaşma gerekse de yardımlaşmayı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu hedefimizi gerçekleştirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. En kısa zamanda akrabalarımıza ulaşmayı planlıyor ve birçok ilde de akrabalarımıza ulaşmış durumdayız. Başta ben ve derneğimizin Yönetim Kurulu Üyeleri, Zirkan Zırki Aşireti’ne mensup amcaoğullarımızı tespit edip, istişarelerde bulunuyoruz. Ziyaret ettiğimiz akrabalarımız da sağ olsunlar bizden desteklerini esirgemiyorlar” dedi.


 

Ülke genelinde şubeler açacaklarını belirten Başkan İrfan Bucak; “Derneğimizin genel merkezi Şanlıurfa’da ama birçok ilde de şubeler açmayı planlıyoruz. Batı illerinde başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Çanakkale’de şubeler açacağız. Bu kapsamda Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız gerekli görüşmeleri yapıyorlar. En kısa zamanda şubelerimizi açıp akrabalarımızı bir araya toplayacağız. Doğu ve Güneydoğu illerinde de şubelerimizi açma çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah yakın zamanda derneğimizi ülke geneline yayacağız. Tüm aşiret mensuplarını derneğimizin çatısı altında toplamayı hedefliyoruz. Tüm akrabalarımızla birlik ve beraberlik içinde önemli çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum. Çalışmalarımızda bizlere destek veren herkese sonsuz teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” diye konuştu.

 

Zirkan Zirki Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Dernegi Genel Başkan İrfan Bucak...