Başkan Bucak: “Salgın ve şiddetten uzak bir yıl diliyorum”

Zirkan Zırki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan Bucak, yayınladığı yeni yıl mesajında ; “2021 yılının, dünyada sevgi, barış ve hoşgörünün hâkim olduğu, her türlü salgın hastalıktan ve şiddetten uzak, bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Bucak: “Salgın ve şiddetten uzak bir yıl diliyorum”

Zirkan Zırki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan BUCAK, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan İrfan Bucak, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Geride bıraktığımız yıl içerisinde, dünya tarihinin belki de en sıkıntılı dönemini yaşadık. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve maalesef ülkemizde de devam eden koronavirüs salgını 2020 yılında can kayıplarının yanı sıra çeşitli olumsuzlukları da bizlere yaşattı. Gerek salgın hastalık gerekse de doğal afetler ve savaşlar olmak üzere çoğunlukla sorunların yaşandığı bir yılı geride bıraktık. Maalesef yeni yıla da aynı şekilde giriyoruz. Yine birbirimizden uzakta; aramıza mesafeler koyarak.
2021 yılında salgın hastalıkların tüm dünyada ve ülkemizde son bulmasını, toplum olarak sağlıklı günlere biran önce kavuşmamızı canı gönülden temenni ederim.”

Mesajında dernek olarak çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini belirten Bucak; “Yeni yılda da dernek olarak çalışmalarımızı hızlandırarak sürdüreceğiz. Zirkan Zırkı Aşireti’ne mensup akrabalarımıza ulaşmayı devam edeceğiz. Pandeminin bir an önce bitmesini umuyor ve akrabalarımızla tekrar kucaklaşacağımız günlerin yakın olduğuna inanıyorum” dedi.

Başkan İrfan Bucak, mesajında son olarak şunları söyledi;
Bu duygu ve düşüncelerimle 2021 yılının, dünyada sevgi, barış ve hoşgörünün hâkim olduğu, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularının egemen olduğu, birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği terörden, her türlü salgın hastalıktan ve şiddetten uzak, bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

Zirkan Zirki Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Dernegi Genel Başkanı İrfan Bucak..